
Ezek voltak a legfontosabb dolgok, melyek 2020-ban az Infosector-ral történtek
A 2020-as esztendő sokak számára bizonyult megterhelő és rendhagyó évnek. A koronavírus-járvány szinte minden cég életét fenekestől forgatta fel.
Általánosan elfogadott dologgá vált az otthoni munkavégzés, mely a korábbinál jóval hatékonyabb, biztonságosabb távoli együttműködési módszereket igényel.
Éppen ezért az Infosector csapatának a tavalyi év korántsem telt lazsálással.
Sőt, sokkal inkább arról szólt, hogy turbó fokozatba kapcsoltunk, hiszen szolgáltatásainkkal minden olyan vállalkozásnak segítünk, akiknek a működése érdekében elengedhetetlen a megbízható informatikai háttér és a távoli munkavégzést segítő, hatékony megoldások.
Ebben a bejegyzésben összefoglaltuk azt, szakmai szempontból hogyan is telt 2020, és az éves munkánkért cserébe milyen szakmai elismerésekben sikerült részesülnünk.
Az Infosector negyedjére is a TOP 150 Szerethető Munkahely közt
A munkához való hozzáállásunkat tekintve mindig is maximalisták voltunk. Ezt mi sem igazolja jobban, mint 8 évnyi aktív működés, ezalatt az idő alatt pedig megannyi elégedett ügyfél.
Az elhivatottságunk pedig a 2020-as válságidőszakban sem változott. Ezt mi sem mutatja jobban, mint hogy díjaink és elismeréseink a tavalyi évben is tovább szaporodtak.
2020 novemberében immár negyedik alkalommal sikerült elnyernünk a DreamJobs TOP 150 Szerethető Munkahelyek Díját.
Erre különösen büszkék vagyunk, a résztvevők között ugyanis mindössze 11 olyan cég szerepelt, akiknek immáron négy alkalommal sikerült elnyerniük az elismerést.
2020-ban tovább növeltük a 2015 óta meglévő Microsoft Silver, majd a 2016-ban megszerzett Microsoft Gold kompetenciáink számát is, így ügyfeleink számára egyaránt garantált az olyan felhőalapú Microsoft alkalmazások, mint a Microsoft 365 (korábbi nevén Office 365), az Azure vagy az Enterprise Mobility Suite tökéletes kihasználhatósága és legmagasabb szintű támogatottsága.
Új iroda, új távlatok
A 2020-as évben szerzett díjak tökéletesen megmutatják azt, hogy munkánkkal ügyfeleink és munkatársaink is egyaránt elégedettek. Utóbbiak elégedettséget pedig az is tovább erősíti, hogy tavaly szeptemberben új irodába költöztünk.
Új otthonunk Budapesten, a Fehérvári úti Dexagon Irodaházban található, ahol a folyamatosan növekvő és fejlődő cégünk dolgozói számára minden körülmény adott a kényelmes, gördülékeny és hatékony munkavégzéshez.
Többek közt ennek is köszönhető, hogy belső folyamataink és szolgáltatásaink is folyamatosan fejlődnek, és tavaly elindult a hibrid iroda szolgáltatásunk is, mely segít megteremteni a tökéletes egyensúlyt az otthon végzett munka és az irodai feladatok között.
A hibrid megoldások legnagyobb előnyét jelenti, hogy az együttműködés a virtuális térben, felhőalapú megoldások segítségével zajlik. Ilyen módon a munka távolról is hatékonyan elvégezhetővé válik, azonban indokolt esetben irodai környezetben is megoldható.
Ez pedig remek választ jelent arra a helyzetre, amelyet a koronavírus-járvány a tavalyi év folyamán előidézett, és amellyel eleinte rengeteg vállalkozás csak nagyon nehezen tudott megbirkózni.
Segítséget nyújtottunk a HR-eseknek
Ha pedig már a hibrid irodánál tartunk, érdemes megemlítenünk, hogy szeptemberben a Behaviour HR magazin lapjain is olvashattatok rólunk, ahol a HR vezetőkkel ismertettük meg a modern hibrid iroda létrehozásához és fenntartásához szükséges megoldásokat.
A cikkben szó esik arról, hogyan tehető gördülékenyebbé a munkatársakkal folytatott szakmai kommunikáció, hogyan bonyolíthatók továbbra is professzionálisan a toborzással kapcsolatos meetingek, és hogyan biztosítható a zavartalan üzleti működés, akár az olyan válságos időszakokban is, mint amit a COVID-19 járvány 2020-as terjedése idézett elő.
A rövid írásban fény derül arra, hogy a tökéletes megoldást leginkább az olyan IT-eszközök jelentik, amelyek az online téren keresztül is képesek összekötni a kollégákat és erősíteni a csapathoz tartozás érzését ezekben a vészterhes időkben is.
Az online munkavégzéssel kapcsolatos kutatásunk több helyen is megjelent
A dolgozók home office-ban való teljesítményének hatékony nyomkövetésével foglalkozó kutatásunk eredményei decemberben a Világgazdaság virtuális hasábjain, valamint a ComputerWorld magazinban is megjelentek.
A kutatáshoz cégünk egy hat kérdésből álló kérdőívet használt, amelynek kitöltésére országszerte több vállalati alkalmazottat, vezetőt és tulajdonost kértünk meg. A megkérdezetteknek egy tízes skálán kellett értékelniük az állításokat azok alapján, hogy mennyire igaz cégükre az adott kijelentés.
Az eredményekből többek közt megtudhattuk, hogy a magyar cégeknek mindössze fele használ munkaidő nyilvántartó rendszert a távmunkában, és kevesen adnak a hibrid irodai megoldások biztonságára. Sokan még csak félmegoldásokban gondolkodnak, és annak ellenére, hogy egyre több a jó példa, rengeteg tennivaló akad még a magyar kis- és középvállalkozások számára az informatika területén.
A kutatásból készült cikkekben rengeteg érdekességre fény derül azzal kapcsolatban, milyen problémák merülhetnek fel az otthoni munkavégzés kapcsán, és hogyan kínálnak ezekre megoldást az Infosector hibrid irodai szolgáltatásai.
Továbbra sem lassítunk!
A 2020-as év ügyfeleinket és minket egyaránt új kihívások elé állított. Ezek a kihívások azonban segítettek abban, hogy tovább fejlődjünk és a legkorszerűbb szoláltatásokat kínáljuk azok számára, akik szeretnék leküzdeni a válsághelyzetet, és akiknek a home office ideje alatt is fontos hatékony együttműködés.
A legnagyobb öröm számunkra pedig az, hogy rengeteg cég fogadta meg a tanácsainkat, és vette igénybe szolgáltatásainkat, ezzel is segítve számukra a mindennapokat.
Éppen ezért a lendületünk 2021-ben sem lassul. Sőt, épp ellenkezőleg: amennyiben lehetséges, szeretnénk a tempót amennyire csak lehet növelni.
Az elért eredmények pedig kiváló motivációt jelentenek annak érdekében, hogy a korábbinál is nagyobb hatékonysággal dolgozunk már meglévő, és leendő ügyfeleink elégedettségéért.